MENU

E-bullet: První český elektrický závoďák

E-bullet je ojedinělý projekt jež spojuje soukromý sektor s akademickou půdou. Výsledkem usilovného snažení vývojářů z české společnosti ENTRY Engineering s.r.o. a VUT v Brně bude první české závodní auto s elektrickým pohonem a výkonem bezmála 300 kW (410 k) a točivým momentem 1200 Nm.

V útrobách sériové karosérie vozu Hyundai i30 se nachází rám, potažmo šasi z CrMo4 tenkostěnných bezešvých trubek v kombinaci s materiály jako je hliník, dural, karbon. Použitá technická řešení si konstruktéři ověřili na již vyvinutém a vyráběném podvozku vozu Sigma TN z dílny společnosti Sigma Motor s.r.o..

Pohon všech kol zajišťuje čtveřice výkonných a zároveň lehkých elektromotorů. Každé kolo má svůj vlastní elektromotor s elektronickým měničem a řídící jednotkou. V mezidobí vzniká v laboratořích VUT v Brně unikátní systém řízení motorů na bázi vektorování točivého momentu.

E-bullet_chassis

 

V rámci 63. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně měla široká veřejnost možnost spatřit tento projekt E-bullet zcela poprvé na vlastní oči, byť pouze formou virtuální reality.

 


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *