MENU

Stellantis a Foxconn zakládají společnost SiliconAuto

Automobilový koncern Stellantis N.V. a Hon Hai Technology Group („Foxconn“) oznámili, že společně zakládají podnik SiliconAuto s účastí 50/50. Cílem tohoto projektu bude vývoj a prodej inovativních automotive polovodičů nejenom pro Stellantis.

Polovodičový gigant Foxconn do společnosti přináší zejména R&D kapacity a know-how v oboru. Stellantis naopak své rozsáhlé znalosti o rozmanitosti potřeb v oblasti mobility.

SiliconAuto

Elektronika, platformy,…

Výsledky společného vývoje  SiliconAuto budou v budoucnu uspokojovat potřeby skupin Stellantis a Foxconn, a dále také i dalších zákazníků. Mezi produkty budou patřit zejména nová elektrická/elektronická a softwarová platforma skupiny Stellantis STLA Brain s možností aktualizace over-the-air.

„Skupina Stellantis bude využívat silný dodavatelský řetězec zásadních komponent, které jsou rozhodující pro podporu rychlé softwarové transformace našich produktů,“ uvedl Ned Curic, technologický ředitel skupiny Stellantis. „Naším cílem je vyrábět vozidla nabízející konektivitu, která se hladce propojí s každodenním životem našich zákazníků, a zajistit, aby i několik let poté, co opustí montážní linku, poskytovala špičkové funkce. Prostřednictvím tohoto společného podniku můžeme v rámci efektivního partnerství vytvářet účelové inovace.“

Videotest: Peugeot 408 1.2 PureTech 130 EAT8 GT – Urus pro masy

„Těšíme se na vzrušující budoucnost v oblasti elektromobility založenou na schopnostech vertikální integrace a zdrojích, které bude SiliconAuto poskytovat svým partnerům,“ prohlásil Jerry Hsiao, produktový ředitel společnosti Foxconn. „Dynamika této spolupráce přispěje ke konkurenceschopnosti našich zákazníků.“

Realizace dohody z roku 2021

Sídlo společnosti bude v Nizozemsku. V rámci managementu budou působit vedoucí manažeři obou zakládajících společností. Stellantis přinese společnosti SiliconAuto své odborné znalosti v oblasti vývoje a poskytování kapacit potřebných pro budoucí elektromobily a platformy vozů využívajících různé typy pohonu.

Mobile Drive

Vytvoření tohoto společného podniku navazuje na dohodu mezi skupinami Stellantis a Foxconn z prosince 2021 o vývoji řady polovodičů určených pro využití v automobilovém průmyslu. Souběžně se SiliconAuto vytvořily skupiny Stellantis a Foxconn společný podnik Mobile Drive zaměřený na vývoj řešení chytrého kokpitu vybaveného vyspělou spotřební elektronikou, službami a HMI rozhraním.

 

Zdroj: P Automobil Import s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *