MENU

Toyota Yaris GR: Podle Jeremyho Clarksona Autem roku

Toyota Yaris GR sklízí jedno ocenění za druhým. Nyní zabodovala v prestižních britských anketách Auto roku The Times a Sunday Times. Stejně tak byla získala ocenění jako nejlepší hot hatch. Jednou z největších poklon se však zdá být vyjádření uznávaného motoristického novináře Jeremyho Clarksona.

Toyota Yaris GR

Nejnapínavější vůz…

Sportovní Yaris GR těží ze svých rallyeových kořenů a excelentního agregátu. Přeplňovaný tříválec o objemu 1,6 litru a výkonu 261 koní dává kompaktnímu vozu dostatečnou dynamiku, kterou ještě podtrhuje ovladatelnost a naladění podvozku.

Clarkson ve svém pravidelném sloupku v Sunday Times vychválil vlastnosti vozu na nezpevněných cestách i na silnicích pokrytých ledem. „Je to jeden z nejzábavnějších a nejnapínavějších vozů, jaké jsem kdy řídil,“ vysekl poklonu výrazný kritik pořadů  Top Gear nebo The Grand Tour.

TEST: Toyota Yaris Hybrid: Zaměřeno na bezpečnost

Prodejní trhák

Hot hatch je miláčkem motoristického tisku od chvíle, kdy se na konci loňského roku dostal na silnice. Navzdory sdílení jména s poněkud klidnějším Yarisem jde o dva velmi odlišné vozy. Na karoserii jsou jediným společným prvkem vnější zpětná zrcátka a přední a zadní světla. Výroba modelu GR Yaris se speciálními sportovními součástmi pak trvá desetkrát déle než u standardního modelu. Aby Toyota splnila homologační požadavky mistrovství světa v rally, musela vyrobit alespoň 25 000 silničních verzí GR Yaris, o které je mezi zákazníky po celém světě nebývalý zájem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *