MENU

Elektromobil Kia EV6 získala titul Carbon Trust

Elektrická novinka korejské automobilky Kia, model EV6, získal od ekologické organizace Carbon Trust ocenění „Carbon Measured“. Kia se tak stala prvním držitelem uvedeného certifikátu mezi korejskými automobilkami.

Kia EV6_Carbn_Trust

Snížení uhlíkové stopy během životního cyklu

Značka Kia prostřednictvím elektromobilu EV6 kladla velký důraz na snížení uhlíkové stopy v celém jeho životním cyklu. To znamená od získávání surovin a dílů až po montáž, distribuci, používání a recyklaci vozů, a navíc na mobilitu s nulovými emisemi.

TEST: Kia XCeed s TomTom online službami

Společnost Carbon Trust je nezávislým globálním odborným partnerem, poskytující poradenství společnostem. Mezi jejich know-how patří rady týkající se možností v udržitelném, nízkouhlíkovém světě a měří a certifikuje ekologickou stopu organizací, dodavatelských řetězců a výrobků. Ekologická stopa elektormobilu Kia EV6 byla stanovena na základě normy PAS 2050.

Kia EV6_Carbn_Trust_ext

EV6 první z flotily 11 elektromobilů

Kia se ve své dlouhodobé strategii „Plán S“ zaměřila na elektrifikaci a položila základy pro kompletní nabídku svých budoucích elektrifikovaných produktů. EV6 je prvním z jedenácti nových modelů s elektrickým pohonem, které hodlá značka představit do roku 2026. Vůz byl postaven na revoluční modulární platformě Kia E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Jeho kombinovaný dojezd až 528 kilometrů je jedním z nejdelších na trhu elektromobilů a díky ultrarychlé 800voltové nabíjecí technologii jej lze u dostatečně výkonné dobíjecí stanice dobít z 10 na 80 % za pouhých 18 minut.

Interiér EV6 je navíc mimořádně prostorný. Zároveň je zde patrný komplexní přístup k životnímu prostředí – od potahů sedadel z veganské kůže (v závislosti na výbavě), rohoží až po látky a koberce z recyklovaného plastu, jehož množství odpovídá více než 100 půllitrovým PET lahvím.

 

Zdroj: KiaCZECH

Written by:

Published on: 15.8.2021

Filled Under: Novinky

, , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *