MENU

Android infotainment dorazil do aut: Volvo XC60 je mezi prvními

Omlazené Volvo XC60 přichází s pořádnou náloží nových funkcí. Mezi nejzásadnější změny patří například infotainment postavený na Androidu. Implementace tohoto operačního systémů umožňuje pracovat s multimediálním systémem obdobně jako s telefonem nebo tabletem.

Volvo Android infotainment_1

Android infotainment a online funkce

S operačním systémem Android se snad potkal již každý. Jedná se o jednoduchý a docela intuitivní systém, který se dělí o trh s Applem, potažmo iOS. Myšlenka použití tohoto operačního systému v automotive je dle mého přinejmenším geniální. Řidič tak bude moct používat kromě samotného Androidu zejména integrované aplikace a služby Google. Nový systém se bude vyznačovat bezprecedentní individualizaci a excelentní konektivitu, kterou budou moct uživatelé rozšířit pomocí balíčku digitálních služeb.

ČTĚTE: Android Auto míří do infotainmentů BMW

Ovládání smartphonu během řízení patří k závažným přestupkům. Právě z tohoto důvodu potěší integrace hlasového ovládání Google Asistent, navigace Google Mapy či široké nabídky aplikací přizpůsobených na míru vozu. Aplikace bude možné stáhnout z obchodu Google Play a nainstalovat. Veškerý hardware nutný k využívání online služeb je již součástí vozu.

Prvenství: Volvo XC40 Recharge

Volvo Car Group je tak první společností, která uzavřela partnerství se značkou Google, s cílem vytvoření infotainmentu s  integrovanými aplikacemi a službami Google. Prvním vozem, kde se tento systém objeví je plně elektrické Volvo XC40 Recharge. Volvo XC60 pak představuje další krok v průběžném zavádění infotainment s OS Android.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *