MENU

BMW operační systém 7 (verze 11/20): největší aktualizace infotainmentu v historii

V únoru vydala společnost BMW Group nejnovější verzi BMW operačního systému 7 (verze 11/20) určenou pro aktualizaci infotainmentu ve více než milionech automobilů. Jedná se o rekord v počtu over-the-air aktualizací provedených některým z evropských výrobců automobilů. Nová verze OS tak uživatelům přináší těsnější integraci hlasového asistentu Amazon Alexa pro pět zemí, rychlou a snadnou dostupnost řidičského profilu ve voze BMW s využitím aplikace My BMW nebo rozšíření funkce aktivní navigace do dalších zemí.

Týká se mne tato aktualizace?

Nová generace infotianmentů s BMW operačním systémem 7 je k dispozici od roku 2018. Součástí této inovace došlo k umožnění dálkových aktualizací multimediálního systému pomocí funkce Remote Software Upgrade. Nové funkce se nahrávají snadno a komfortně jednoduchým stahováním ze vzdálených serverů. Instalační soubory se ve vozech zpracovávají na pozadí a jakmile jsou připravené, jejich instalace jen málokdy zabere více než 20 minut, a to i v případě velkých aktualizací.

Vozy vybavené BMW operačním systémem 7 a vyrobené od listopadu 2020 již disponují nejnovější verzí softwaru a obsahují všechny nové a dodatečné funkce. Zákazníci mohou verzi svého softwaru ověřit a zkontrolovat dostupnost nových aktualizací v menu nastavení vozu pod položkou Remote Software Upgrade.

Nová a rozšířená funkcionalita: Alexa, osobní profily

Mezi inovace patří také těsná integrace asistentu Alexa. Pro zákazníky to například znamená využití hlasového asistenta od Amazonu ve svých vozech stejně jako v domácnosti (sestavování nákupních seznamů, přístup k nejnovějším zprávám nebo přehrávání oblíbené hudby). Kromě jiného bude možné ovládat různé prvky kompatibilních chytrých domácností. Aktualizace se týká zprovoznění Amazonu Alexa v Německu, Rakousku, Velké Británii, Španělsku a Itálii.

Kolik stojí BMW iX3: Základ téměř za 2 miliony

Další vychytávkou je možnost vytvoření jedinečného Osobního jízdního profilu a jeho přenesení do jiných vozů BMW, a to včetně například vozidel z půjčoven. Stačí k tomu v aplikaci My BMW pouze jednoduše a rychle naskenovat QR kód. Spolu s oblíbenými záložkami řidiče se do vozu importuje také oblíbené nastavení klimatizace a navigačního systému. Součástí profilu je také například pozice sedadla, vnějších zpětných zrcátek či nastavení asistenčních systémů. Pokud si zákazník spároval svůj profil s konkrétním klíčkem od vozu, jeho nastavení vůz provede okamžitě po odemčení.

BMW M Laptimer

Pro fanoušky divize M je připravena funkce BMW M Laptimer. Ta díky přístupu k surovým datům vozidla (např. poloha plynového pedálu, otáčky motoru, příčné a podélní zrychlení) poskytne ještě více radosti z jízdy na okruzích. Řidič má kdykoliv přehled o svých časech na kolo, dobu jízdy a ujetou vzdálenost. Po ukončení jízdy se data sbíraná aplikací BMW M Laptimer dají dohromady a lze je uživatelsky přívětivým způsobem analyzovat.

Další inovace

Mezi další neméně důležité inovace patří například možnost přidat k profilu řidiče uživatele vlastní profilovou fotografii pomocí app My BMW. S cílem pomoci zákazníkům smazat jejich osobní údaje a odkazy aplikace My BMW při vracení či předávání vozu budou všechna propojení s aplikací My BMW nebo BMW ID po obnovení továrního nastavení vozidla zákazníkem vymazána.
Tato vzdálená aktualizace softwaru také aktualizuje integrovaný Návod k obsluze vozidla o nejnovější informace.
Remote Software Upgrade a vydání aktualizace.

Dostupnost jednotlivých služeb a funkcí se může lišit v závislosti na výbavě vozidla a regionu. Zákazníci získají dodatečné informace týkající se jejich trhu na odpovídající stránce BMW ConnectedDrive.

Návody a různé praktické rady k multimediálním funkcím a konektivitě jsou k dispozici na kanálu YouTube: BMW Jak na to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *