MENU

Nový Volkswagen Caddy 5: Kolik stojí v základní výbavě?

Volkswagen Užitkové vozy uvádí na český trh již pátou generaci populárního modelu Caddy. První kousky přijíždějí s výhodnou akční cenou začínající na částce 399 000 Kč bez DPH (t.j. 519 000 Kč včetně DPH). Pátá generace je k dispozici v rozmanitých užitkových variantách i jako všestranné rodinné MPV.

Volkswagen Caddy 5

3 miliony vyrobených kusů

Volkswagen Caddy se objevil poprvé v roce 1978. Za tu dobu se vyrobilo více než 3,1 milionu vozů Caddy ve čtyřech generacích. Významnou roli hraje Caddy také na českém trhu. Jen v roce 2019 tvořil 38 % celkového prodeje značky Volkswagen Užitkové vozy a s 2 449 registracemi patřil mezi nejprodávanější modely ve své třídě.

Základ již od 399 000 Kč bez DPH

Nový Caddy 5 představila značka Volkswagen Užitkové vozy ve statické světové premiéře v únoru 2020. V říjnu následovala mezinárodní dynamická prezentace s prvními testovacími jízdami. Ve stejném měsíci začali čeští prodejci přijímat objednávky v rámci předprodeje. Aktuální akční ceny se týkají:

  • Nový Caddy Cargo s cenou již od 399 000 Kč bez DPH (2.0 TDi 55kW),
  • Osobní modely začínají na 519 000 Kč včetně DPH (Caddy Life stojí od 595 000 Kč včetně DPH, Caddy Style pak od 669 000 Kč včetně DPH)

Volkswagen Caddy 5 Cargo

Autonomní jízda, Apple Carplay nebo vzdálený přístup do vozu přes telefon

V nabídce asistentů nechybí mnoho pomocníků, jež známe z osobních vozů. O bezpečnost posádky se může starat asistent pro změnu jízdního pruhu, asistent pro vycouvání z parkovacího místa, asistent pro couvání s přívěsem Trailer Assist nebo systém Travel Assist s Emergency Assist.

TEST: Volkswagen Golf: Osmé pokračování

Interiér, zejména však palubní deska byla velké míře digitalizována. Poprvé v historii modelu lze Caddy získat s digitální přístrojovou deskou Digital Cockpit o úhlopříčce 10″. Spojení přístrojové desky a dotykového displeje infotainmentu (uhlopříčka 10″) pak tvoří velmi moderní jednolitý digitální panel Innovision Cockpit. Digitalizována byla také celá řada dalších ovládacích prvků.

Volkswagen Caddy 5 Inovation cockpit

K nim mimo jiné patří tlačítkový modul pro funkce paketu světla a výhled nalevo od nového multifunkčního volantu a tlačítkový modul pod systémem infotainmentu pro přímý přístup k nejrůznějším funkcím v menu. Nechybí zde podpora digitálního rádia DAB, rozšířené konektivity Apple Carplay či Android Auto nebo WeConnect služby pro vzdálený přístup do vozu.

Pohonné jednotky plní nejpřísnější normy

Caddy lze objednat celkem s 5 motorizacemi. Základem je vznětový agregát TDI s objemem 2,0 litru a výkonem 55 kW (75 k). Dále je k dispozici silnější verze s výkonem až 90 kW (122 k). V nabídce se nachází také benzinový motor 1.5 TSI s výkonem 84 kW (116 k) a také ekologická varianta na stlačený zemní plyn 1.5 TGI s výkonem 96 kW (130 k). Všechny motory již v roce 2020 splňují přísnou emisní normu Euro 6, která bude povinná až v roce 2021, a jsou vybaveny filtrem pevných částic.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *