MENU

Revoluční prvenství BMW: Digitální klíč pro Apple iPhone

Na vývojářské konferenci Apple Worldwide Developer Conference bylo oznámeno, že se BMW stane prvním výrobcem automobilů, který umožní svým zákazníkům používat iPhone jako plně digitální klíč od vozu. BMW jako první integrovalo do svých vozidel přehrávač iPod, jako první nabídlo bezdrátové fungování funkce CarPlay a nyní jako první představuje podporu pro BMW Digitální klíč, bezpečně uložený v Apple Wallet v iPhone.

BMW digitální klíč Apple iPhone

BMW Digitální klíč pro iPhone

Nově uváděný BMW Digitální klíč pro iPhone umožní zákazníkům jednoduše použít iPhone pro odemknutí vozu, následně jej uložit do přihrádky na chytrý telefon a stisknout startovací tlačítko. Nastavení Digitálního klíče lze provést aplikací BMW pro chytré telefony. Majitel automobilu může také sdílet přístup až s 5 přáteli, a to včetně možnosti omezení různých funkcí pro mladé řidiče, jako je nastavení maximální rychlosti, výkonu, maximální hlasitost rádia a dalších. Správu přístupu lze provádět zevnitř automobilu i prostřednictvím aplikace Apple Wallet.

ČTĚTE: BMW analyzuje prach pomocí umělé inteligence

Další vlastnosti nového Digitálního klíče:

  • Uložení v zabezpečeném elementu v iPhone a přístup přes Apple Wallet
  • Rezerva energie: i po vypnutí iPhone z důvodu prázdné baterie funguje funkce digitálního klíče ještě dalších až pět hodin
  • Možnost sdílení přístupu až s 5 přáteli pomocí iMessage
  • Kompatibilita s Apple iPhone
  • BMW patří k vedoucím partnerům pro standard Digitálního klíče.

BMW Group velmi rychle rozpoznala potenciál chytrých telefonů pro použití jako digitální klíč, ovšem v případě, že se celý systém navrhne správně. Standardizace Digitálního klíče zajistí správný uživatelský zážitek, bezpečnost a současně i dostupnost v různých modelech chytrých telefonů. Všechny tyto atributy byly pro strategii BMW Group při vývoji Digitálního klíče zásadní. Společnosti Apple a BMW těsně spolupracovaly s konsorciem Car Connectivity Consortium (CCC) na vytvoření globálních standardů. Digitální klíč verze 2.0 pro NCF byl vydán v květnu 2020 a další generace pracující v širokém frekvenčním pásmu (Ultra Wideband) na základě bezdrátové technologie jsou již v pokročilé fázi vývoje.

Široká dostupnost pro různé modely BMW i iPhone

BMW je potěšeno, že může oznámit dostupnost Digitálního klíče pro iPhone ve 45 zemích a pro své modelové řady 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobené po 1. červenci 2020. Kompatibilními modely iPhone jsou iPhone XR, iPhone XS nebo novější a Apple Watch Series 5 nebo novější.

 

Zdroj: BMW Group PressClub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *