MENU

Levné filtry pevných částic pro VW i Seat

Filtr pevných částic (DPF) je mnohými považován za věc, která snižuje výkon motoru a navíc prodražuje provoz, protože se časem zahltí popelem a přestane plnit svou funkci. V této chvíli se nabízí čištění a nebo výměna za zcela nový. Mnoho motoristů sahá po čištění, které však není to pravé a stejně po pár měsících musejí koupit filtr nový. Vyplatí se to?

Co je to DPF filtr a proč je tak důležitý?

Filtr pevných částic, známý také pod zkratkou DPF (z anglického Diesel Particulate Filter) slouží k čištění výfukových plynu vznětových motorů a to tím, že zbavuje výfukové plyny karcinogenních pevných částic. Pro člověka znamenají nejvyšší riziko právě tyto částice o velikosti menší než 10 mikrometrů. Při vzdechnutí pronikají hluboko do plic, kdy je nemožné je vykašlat. Z těchto důvodů jsou stanovovány přísné emisní normy EURO, které regulují počet vypouštěných částic. Moderní vznětové ale už i zážehové motory se tak bez DPF neobejdou.

filtr pevných částic (DPF)

Foto: autobible.cz

Akční cena na DPF filtry

Importér Porsche Česká republika potěší všechny, kteří řeší problém s DPF filtry, protože prodloužilo nabídku cenového zvýhodnění na tento artikl. Důvodem je maximalizace ochrany životního prostředí. Akce se vztahuje na jakýkoliv model Volkswagen, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy se vznětovým motorem vybavených touto technikou čištění výfukových plynů a to až do konce tohoto roku 2020!

„Zásadní snížení cen filtrů pevných částic pro vznětové motory, k němuž jsme přistoupili před téměř třemi lety, se nám osvědčilo jako krok správným směrem, proto v této zvýhodněné nabídce pokračujeme i v letošním roce,“ říká Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika. „Ochrana životního prostředí a trvalá udržitelnost patří totiž mezi naše dlouhodobé priority. V České republice navíc i nadále přetrvává negativní trend zvyšování průměrného stáří vozového parku. Provozování stále starších vozidel na českých silnicích má mimo jiné negativní dopady na množství exhalací, vypouštěných silniční dopravou do ovzduší.“

DPF filtry řady Economy

Pro vozidla starší 4 let je zde program Economy, nabízející kvalitní filtry pevných částic za ceny výrazně nižší než originální díl. I tyto filtry si můžete nechat nainstalovat na svůj vůz přímo v autorizovaném servisu.

 

Zdroj: Tiskové centrum Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *