MENU

Návrat Česka do normálu: Otevření autobazarů a salonů

Vláda České republiky vnesla do koronavirové krize trochu jasného světla, když 14. dubna představila plán návratu k normálu.  Jak všichni víme, plán je rozdělen do několika fázi, přičemž první milník nastane již následující pondělí 20. dubna. A nyní se dostávám k jádru věci, protože do první fáze spadají autobazary a autosalony, což potěší milovníky aut! Pro majitele těchto provozen však platí přísná hygienická pravidla aby nedošlo k ohrožení zákazníků ani samotných zaměstnanců.

FOTO: Pixabay.com

ČTĚTE: Koronavirus zlevnil ojetá auta o tisíce

Striktní hygienická pravidla

„Jsme velice rádi, že se nám, společně s Tomášem Prouzou, prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu, podařilo předložit vládě takové argumenty, které vedly uvolnění našeho oboru a k možnosti otevřít provozovny obchodníků s ojetými vozy,“ říká Petr Přikryl, předseda asociace autobazarů APPAA. Asociace byla přítomna na několika jednáních se členy krizového štábu. Formou dopisu adresovaného ministrům následně osvětlila schopností provozovatelů prodejen s ojetými vozy dodržování hygienických pravidel:

  • Vstup do provozovny pouze v předem určenému počtu osob
  • Model prodeje tzv. „1:1“
  • Pečlivá dezinfekce vozů před i po zkušební jízdě
  • Dezinfekce pro všechny zákazníky
  • Měření tělesné teploty zaměstnanců
  • Nošení roušek a hygienických rukavic

APPAA: Metodický pokyn pro všechny autobazary

Asociace autobazarů APPAA připravila metodický pokyn pro všechny své členy. Cílem je distribuce důležitých informací o hygienických nařízením spojených s nemocí koronavirovou nemocí COVID-19. Tento pokyn byl v minulých dnech elektronicky zaslán do emailových schránek jednotlivých bazarů a zveřejněn na webu Asociace www.appaa.cz.

V případě dalších dotazů se neváhejte se neváhejte obrátit na emailovou adresu info@appaa.cz, kde Vám budou případné dotazy zodpovězeny. „Věříme, že otevřením provozoven autobazarů pomůžeme nejen našim členům restartovat svůj byznys bez dalších zbytečných ztrát, ale také občanům, kteří potřebují řešit svoji mobilitu. Jsme si zároveň jisti, že přísná hygienická pravidla bez problémů splníme,“ uzavírá Petr Přikryl.

 

Zdroj: Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů APPAA

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *