MENU

Představení: KIA Sorento 2020

Kia slavnostně představila své největší SUV Sorento. Nový model těží ze sofistikované podvozkové platformě pro středně velká SUV. Změn se oproti předchůdci událo mnoho, začneme například pohonným ústrojím ‚Smartstream‘. Hybridní jednotka slibuje nižší spotřebou paliva, nižší emise a vyšší výkon. Po stránce infotainmentu a bezpečnosti se jedná o nejvyspělejší vůz značky.

Infotainment UVO Connect

Sorento dostalo zcela nový infotainment UVO Connect s dotykovým displejem o velikosti 10,25″. Součástí systému jsou pokročilé telematické funkce Kia Live, obsahující aktuální dopravní informace, předpovědi počasí, čerpací stanice (včetně cen paliva), body zájmu a podrobnosti o volných parkovacích místech na ulicích i mimo ně. Novinkou je možnost naplánování a odeslání trasy do vozidla ještě před vyjetím nebo zjištění aktuální polohy.

Konektivita: Apple Carplay i Android Auto

Standardní výbava nového systému skýtá bluetooth rozhraní pro připojení až dvou smartphonů současně jak pro telefonování tak i přehrávání hudby. Pasažéři sedící vpředu, vzadu i na třetí lavici mohou využít několik USB konektorů určených pro nabíjení zařízení. Již základní provedení infotainmentu s 8″ displejem umožňuje řidiči využívat rozšířenou konektivitu pomocí rozhraní Apple CarPlay™ a Android Auto™.

Kia Sorento 2020

Foto: Kia exPRESS

Recenze: KIA Stinger GT s TomTom online službami

Asistenční systémy a vzdálené ovládání parkování

Sorento se chlubí vysokou úrovní aktivní i pasivní bezpečnosti. Korejská automobilka vybavila své vlajkové SUV vyspělým systémem na podporu řízení (ADAS). Ten zahrnuje:

  • autonomní nouzové brzdění (FCA) s rozpoznáváním chodců, cyklistů a vozidel v protisměru či křižovatkách,
  • sledování slepého úhlu (BVM),
  • funkci monitorování okolí (SVM),
  • inteligentní asistent pro sledování rychlostních omezení (ISLA),
  • pokročilý adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go (SCC) a prediktivní navigací (NSCC),
  • systém následování v jízdním pruhu (LFA),
  • systém sledování únavy řidiče (DAW),
  • asistent pro jízdu po dálnici (HDA),
  • multikolizní brzdu.

Technologickým unikátem značky je splnění podmínek pro „autonomní řízení 2. úrovně“ a použití pokrokového dálkově ovládaného parkovacího asistentu (RSPA). V praxi nebude nutné sedět ve voze, ale postačí klíček se kterým budete moci s vozidlem komfortně zaparkovat. Značka si slibuje lepší nastupování a vystupování posádky z vozidla.

ČTĚTE: Kia mění budíky za displeje

Digitální přístrojový štít a Head-Up displej

Součástí nového multimediálního systému bude také plně konfigurovatelný 12,3″ digitální přístrojový štít. Zbrusu novou funkcí je vyobrazení navigační mapy, což doposud Supervison nesvedl. Na přání je k dispozici projekční head-up displej, promítající důležité informace jako rychlost či navigační šipku přímo do zorného pole na čelní sklo.

Kia Sorento 2020

Foto: Kia exPRESS

Pokročilé ambientní osvětlení

Pro milovníky hudby všech žánrů je za příplatek k dispozici prémiový audiosystém BOSE® s 12 reproduktory, zprostředkující prostorový zvuk. Zcela poprvé se představuje funkce ozvučení kabiny ‚Sound of Nature – Zvuky přírody‘. Jedná se o komfortní výbavu, která v kombinaci s ambientním osvětlení interiéru navodí příjemnou atmosféru při vašich cestách. K dispozici je 64 barevných odstínů.

 

Zdroj: Kia exPRESS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *