MENU

SsangYong opět na Dakaru

Automobilka chce navázat na své předchozí úspěchy. V roce 2018 skončil tým SsangYong s off-road verzí Tivoli DKR celkově na 30. místě a v kategorii T1-3 na 4. místě. V roce 2019 skončil tým SsangYong s off-road verzí Rexton DKR celkově na 33. místě a v kategorii T1-3 na 3. místě.

Ssangyong Korando

Foto: Ssangyong Press

Korando ve speciální DKR

Pro letošní ročník Dakar Rally, který odstartoval 5. ledna, SsangYong Motorsport upravil platformu Koranda a vzniklo tak Korando DKR, které automobilka představila na oficiálním novinářském uvedení zbrusu nového Koranda v Madridu na podzim loňského roku. Tento závodní speciál má osmiválcový motor o objemu 6,2 litru, 450 koní a maximální rychlost 195 km/h.

RECENZE: SsangYong Rexton s multimediálním paketem

Za volantem osvědčená španělská posádka

Rally Dakar není vůbec jednoduchý závod a za úspěch se tak považuje již samotné jeho dokončení. Potřetí za sebou budou závodní vůz SsangYong řídit Španělé Oscar Fuertes a Diego Vallejo. Čeká je 12 etap během 12 dní a celkově 12 000 km pouští v Saúdské Arábii. Jejich cílem je dokončit závod potřetí v řadě a znovu tak mimo jiné potvrdit kvalitu zpracování vozů SsangYong.

 

Zdroj: Ssangyong Press

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *