MENU

VW dodal 30 milionů vozů v Číně

Koncern Volkswagen zintenzivňuje své aktivity na čínském trhu v rámci iniciativy „Move Forward“. Za tento rok nabídlo zákazníkům devět nových modelů. V listopadu se dokonce povedlo dodat třicetimiliontý Volkswagen, jímž byl nový Touareg.

VW Touareg R-line 2018

Působení značky Volkswagen v Číně

Prvních 2000 vozidel značky VW bylo do Číny dodáno bylo v roce 1985. Do roku 1992 dosáhl kumulativní počet dodaných vozidel společnosti Volkswagen China již 100 000 a v roce 1997 překročil celkový počet zákazníků značky Volkswagen hranici jednoho milionu. Významného milníku, tedy dodání pětimiliontého a desetimiliontého vozidla bylo dosaženo v roce 2006, resp. 2011, zatímco v roce 2015 vyjel na čínské silnice již dvacetimiliontý Volkswagen.

Jen o tři roky později oslavil Volkswagen dodání dalších 10 milionů vozidel své značky. V listopadu si tak automobil Volkswagen vybral již třicetimiliontý čínský zákazník. „Je to neopakovatelná událost a jednoznačný důkaz důvěry všech našich čínských zákazníků v uplynulých letech,“ řekl Wöllenstein.

VW Golf GTD 2017

Budoucnost ve znamení nových modelů

VW nespí na vavřínech a v podnicích FAW-Volkswagen a SAIC VOLKSWAGEN budou v dalších letech vyrábět ještě širší nabídku vozů. V roce 2019 je v plánu rozšíření modelové řady o dalších pět modelů, z toho budou tři populární SUV. Zbytek modelů by měly být elektrické verze aktuálních modelů Volkswagen a nový Touareg Plug-in Hybrid.

 

Zdroj: Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *