MENU

Toyota C-HR s infotainmentem Toyota Touch Pro 2 a navigačním systémem GO

Design infotainmentu: 70%

Plynulost: 70%

Ovladatelnost: 75%

Konektivita: 60%

Displej: 70%

TOTAL SCORE

Total Score 70%

Má to čtveřici kol, jeden volant a od průměrného auta se liší tím, že vypadá jako z jiné dimenze. Ano, testoval jsem Toyotu C-HR s infotainmentem Toyota Touch Pro 2 a navigačním systémem GO. Testovací vůz byl v nejvyšším výbavovém stupni Selection, který je atraktivní zejména tmavými doplňky karoserie. Kupředu jej hnal hybridní pohon, tedy zážehová atmosférická osmnáctistovka a elektromotor. Ústrojí má výkon 122 koní a je velmi účinné, bohužel převodovka e-CVT je zvukově nelichotivá. C-HR je podvozkově velmi pěkně naladěno, překvapivě a hbitě se vrhá do zatáček a navíc vypadá, že ho to baví. Jak je na tom ale s infotainmentem a konektivitou? Na to si počkejte níže.

Toyota C-HR

Infotainment

Samotný multimediální systém je ovládán pomocí centrálního 7″ dotykového displeje opatřeného po bocích desítkou dotykových tlačítek a digitálním zobrazením času. Co se týče polohy, jedná se o perfektně umístěný displej, přímo v zorném poli řidiče, tudíž jej pohled například na navigaci nijak nevyruší. Rozlišení displeje není bohužel závratné a plynulost systému by také mohla být lepší. Když se vrátím k ovládání, máme k dispozici dotykovou vrstvu a také sporná dotykové tlačítka, která jsou o zvyku, ale osobně mi nijak nevadila. Co mi však vadilo byly „digitálky“ vedle centrálního displeje, které už prostě neletí.

Toyota C-HR

 

Ovládání infotainmentu je intuitivní, což podtrhuje samotná grafika domovské obrazovky, kde naleznete přístup k telefonu, navigaci, zdrojům, webovému prohlížeči nebo online službám Toyota Online. U hybridních modelů máte aktuální přehled o toku energií. Infotainment Toyota Touch Pro 2 disponuje rozhraním Bluetooth, které umožňuje připojit smartphone. Po spárování je k dispozici seznam kontaktů, číselník, SMS nebo přehrávání hudby. Svůj telefon můžete využít také jako zdroj dat, pro funkčnost online služeb. Víc toho bohužel C-HR neumí, takže můžete rovnou zapomenout na Apple CarPlay, AndroidAuto nebo aplikaci pro vzdálený přístup do vozu pomocí mobilní aplikace.

RECENZE: Toyota Land Cruiser s infotainmentem Toyota Touch 2 a službami Toyota Online

Služby Toyota Online a portál MyToyota

Abyste mohli využívat online služby, je nutné udělat dva kroky. Prvně připojit infotainment k internetu, což uděláte pomocí rozhraní Bluetooth vašeho smartphonu a dále založit účet na portálu MyToyota. Od té chvíle máte k dispozici informace o počasí v aktuální destinaci, ceně paliva a parkovacích místech. Dále je možné stahovat aplikace jako například Twitter. Nyní se však dostávám k užitečnějším věcem a tím je Google Street View nebo on-line dopravní informace TomTom, které slouží jako podklad pro navigaci.

Toyota C-HR

Internetové rozhraní MyToyota umožňuje správu vozidla, plánování tras a přesměrování do e-shopu. Jen škoda, že k tomu neexistuje mobilní aplikace.

Toyota C-HR

Kaplička přístrojů

Kaplička je klasická, možná až nudná na to, jak to auto vypadá. Uprostřed najdeme barevný 4,2″ displej, který se ovládá pomocí multifunkčního volantu. Informuje řidiče o jízdních datech jako spotřeba, dojezd, navigační pokyny, toky energií, informace o systému Toyota Safety Sense nebo G-sensor. Displej komunikuje v češtině.

Toyota C-HR

Bezpečnostní a asistenční systémy

Testovací Toyota měla v tomto směru maximální možnou výbavu. Safety Sense zahrnuje tyto systémy:

  • Adaptivní tempomat (ACC)
  • Automatická dálková světla (AHB)
  • Asistent pro jízdu v pruzích s aktivními zásahy do řízení (LDA + SC)
  • Předkolizní bezpečnostní systém s funkcí detekce chodců (PCS + PD)
  • Systém rozpoznávání dopravních značek (RSA)
  • Systém monitorování mrtvých úhlů (BSM)

Toyota C-HR

Velmi šikovný a zajímavý byl Parkovací asistent (SIPA), který dovede zaparkovat jak podélně, tak i příčně, přičemž vás instruuje na displeji v kapličce přístrojů. Systém je také vybaven parkovacími senzory (RCTA) a parkovací kamerou, která má slušné rozlišení.

ČTĚTE: Emise CO2 stále rostou

Závěr

Toyota C-HR je opravdu netradičním vozidlem, které budí pozornost všude, kudy projede. Prvně se mi design příliš nelíbil, v průběhu času jsem si na něj zvykl a právě jistá designová neotřelost se mi líbí. Díky nejrůznějším paketům a stupňům výbavy si v nabídce vybere opravdu každý. Hybridní pohonné ústrojí je úsporné, ekologické a dle mého i výkonné, tudíž tady je vše v pořádku. S infotainmentem je to ale trochu horší, zkrátka není tak moderní, jak bych u tak vypadajícího auta čekal. Online funkce Toyota jsou sice užitečné ale lze se bez nich obejít. Naopak bez Apple Carplay, Android Auto nebo jakékoliv mobilní aplikace pro vzdálený přístup do vozidla se již pomalu „žít“ nedá a to je opravdu škoda.

 

Foto: Filip Suchomel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *