MENU

MINI opět míří na Dakar 2019

Dakarští matadoři Cyril Despres (Francie), Stéphane Peterhansel (Francie) a Carlos Sainz (Španělsko) usednou za volanty bugin MINI John Cooper Works pod vlajkou týmu X-raid MINI JCW Team a budou se snažit triumfovat v příštím ročníku rallye Dakar.

X-raid MINI JCW Team

Hvězdný tým MINI

Jméno Cyril Despres je na Dakarské rallye pojem, jedná se o pětinásobného vítěze na motocyklu, před pár lety však přesedlal z řidítek na volant a nyní se stal jedním ze tří jezdců týmu X-raid MINI JCW. Dakar 2019 bude zdolávat v nové bugině MINI John Cooper Works.

Dalším závodníkem je  Stéphan Peterhansel s přezdívkou „pan Dakar“ , kterému se podařilo již 13x obtížný závod vyhrát. Stejně jako Despres začal Peterhansel závodit na motocyklech, poté přesedlal do aut, kde již 6x vyhrál. Zkušenost s MINI již má, v roce 2012 a 2013 vyhrál Dakar s MINI ALL4 Racing.

Aby toho nebylo málo, v týmu je také úřadujícím dakarským šampione Carlos Sainz s přezdívkou „El Matador“. Prvně se dostal na stupně vítězů v roce 2010, na další úspěch si musel počkat až do roku 2018. Uvidíme, zda obhájí titul, mohlo by, ale nebudeme předbíhat. Dřív než na Dakaru si tým za volant buginy MINI John Cooper Works sedne v Maroku, kde se budou získávat cenná vývojová data pro doladění buginy na samotný Dakar.

 

Zdroj: BMW Group PressClub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *