MENU

ŠKODA Octavia G-TEC s vyšším výkonem i dojezdem

Přemýšlíte nad alternativními palivy? Máte dobré zkušenosti například s LPG? V tom případě vás bude zajímat tento článek, kde se budeme zabývat novinkou mladoboleslavské automobilky. ŠKODA totiž představila model OCTAVIA G-TEC s výkonnějším agregátem 1,5 TSI 96 kW (130 k) a s vyšším dojezdem na plyn až 480 km. Na přání lze COMBI vybavit automatickou 7-stupňovou převodovkou DSG. G-TEC podporuje plnohodnotně online služby ŠKODA Connect a má přepracovanou mobilní aplikaci ŠKODA Connect App, kde ukazuje zbývající dojezd, včetně dojezdu čistě na CNG nebo benzin.

škoda octavia g-tec

Efektivnější a ekologičtější

V porovnání s předchozím modelem OCTAVIA G-TEC je ten nový o 20 koní výkonnější a také díky Millerovu cyklu efektivnější. „Eko“ šílenci budou nadšeni, protože emise CO2 jsou nižší o 25 %, stejně jako oxidy dusíku (NOx) a díky tomu splňuje krutopřísnou normu EU6d-TEMP.

Na CNG dojezd 480 kilometrů

Aby nový G-TEC dojel tam, kam dojede, obsahuje trojici nádrží na CNG o celkové kapacitě 17,7 kg. Nádrže jsou ukryty před zadní nápravou a pod zavazadlovým prostorem. A co se stane, když dojde plyn? Víceméně nic, protože pojedete dál s tím rozdílem, že motor bude spalovat pouze benzin. Problém nastává až tehdy, pokud spotřebujete i 11,8 l benzinu, potom tlačíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *