MENU

Vrcholné V8 pro M850i xDrive Coupé

Zcela nový motor pro BMW M850i xDrive Coupé se vyrábí v hlavním výrobním závodě v Mnichově. Agregát o objemu 4,4 litru a výkonu 390 kW/530 k. Samotný výrobní proces se vyznačuje nejvyšším stupněm kvality a nejmodernějšími technologickými Výsledkem je nový motor, který kombinuje kultivovaný chod s vysokým výkonem.

Nové V8 je řemeslné dílo

Výrobní proces probíhá prostřednictvím precizního řemeslného umu vysoce kvalifikovaných specialistů, kteří motor individuálně skládají. Základní komponenty motoru dodává slévárna lehkých kovů výrobního závodu v Landshutu. V další fázi jsou jednotlivé díly doplněny konkrétními informacemi a mechanicky zpracovávány, to vše za předpokladu vysoké přesnosti. Údaje jako například utahovací momenty šroubů nebo vůle ventilů jsou ukládány, aby bylo možné udržet stejné podmínky na všech montážních místech. Monitorují se i drobnější díly, ty je poté možno sledovat od příjmu až po instalaci do agregátu.Výroba po boku 12válcových agregátů

Nové V8 je konstruováno za pomocí zkušeností těch nejlepších specialistů v BMW Group, kteří se podílejí na výrobě současných 6- a 8válcových motorů pro automobily BMW M, stejně jako 12válcových motorůpro BMW M760Li xDrive a modely Rolls-Royce.

 

Zdroj: BMW Group PressClub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *