MENU

VW T-Cross se bude vyrábět ve Španělsku

Stále větší množství informací o novém kompaktním SUV značky Volkswagen prosakuje na veřejnost. Nejnovější informací je, že stejně jako model Polo se T-Cross bude vyrábět ve španělském závodě VW Navarra. Informaci potvrdil Dr. Andreas Tostmann, vedoucí výroby a logistiky značky Volkswagen.

Společná platforma s Polem

Není náhodou, že Nový T-Cross bude vyjíždět ze stejných linek, protože s VW Polo sdílí technickou platformu. Jedná se o promyšlený tah, jehož výsledkem bude růst roční výroby – v závislosti na vývoji poptávky – na 350 000 vozů. Zároveň dojde ke zvýšení počet zaměstnanců a efektivity.„S výrobou modelu T-Cross v závodě Navarra znovu využíváme flexibilitu a výhody naší globální výrobní sítě. Tím zvyšujeme produktivitu a zajišťujeme nejvyšší úroveň kvality pro naše zákazníky. To je možné i díky intenzivnímu zapojení výroby již do fáze vývoje automobilu,“ říká Dr. Andreas Tostmann, vedoucí výroby a logistiky značky Volkswagen.

Nový přírůstek do segmentu SUV

Volkswagen s nový modelem T-Cross rozšíří už tak bohatou nabídku v segmentu SUV. Reaguje tím na světový trend, který předpovídá zdvojnásobení počtu SUV v nadcházejících 10 letech. Nového modelu bychom se měli dočkat na konci letošního roku. Stávající nabídka SUV značky Volkswagen čítá modely T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg.

T-Cross bude postaven na modulární platformě MQB, která nabízí maximální variabilitu. V příplatkové nabídce bude k dispozici  široký výběr asistenčních systémů, pocházejících z vozidel vyšších tříd. V sériové výbavě můžeme počítat s Front Assistem nebo Lane Assistem.

 

Zdroj: Porsche Česká republika – Tiskové centrum

Written by:

Published on: 23.7.2018

Filled Under: Hlavní strana, Novinky

, ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *