MENU

Mark Levinson QLI Reference 3D Surround

Pokud patříte mezi zákazníky, kteří preferují perfektní audiosystém, nezapomínejte na Lexus. Nejnovější Lexus LS totiž nabízí vyspělý audiosystém navržený speciálně pro tento vůz. Lexus se opět uchýlil ke spolupráci se svým dvorním zvukařem, společností Mark Levinson. Toto spojení funguje již od roku 2000.

Při vývoji sofistikovaného audiosystému nového modelu LS byly použity zcela nové metody odhlučnění. Nejzajímavější je systém aktivního tlumení hluku ANC (Active Noise Control), který minimalizuje rušivý hluk tím způsobem, že z reproduktorů audiosystému vysílá zvuky se stejnými vlnami, avšak opačnou fází, tím vytváří dokonalé prostředí pro poslech oblíbeného interpreta.

Mark Levinson QLI Reference 3D Surround

Samotný audiosystém využívá armádu 24 vysoce výkonných reproduktorů rozmístěných na 16 stanovištích v kabině, dále je doplněn o 16kanálový zesilovač Mark Levinson Reference. Aby byl posluchačský zážitek co nejlepší, je použita Technologie QLI. Její funkcí je rozdělení různých zdrojů zvuku (vokály, nástroje a zvuky pozadí vytvářející prostor), které mixuje a tím vzniká rekonstrukce plného trojrozměrného zvukového prostředí.

Speciální „protihluková“ kola

Aby byl zvuk co nejdokonalejší záleží také na kolech. Lexus používá pro snížení šumu tvořícího se v pneumatikách během deformací pneumatiky při otáčení speciálně navržené 20 palcové obruče. Ty mají uvnitř rezonanční komoru s otvorem, kterou prochází rušivé zvukové vlny, ty se následně pomocí akustického tlaku rozptýlí a unikají v podobě tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *