MENU

Limitovaná edice Rolls-Royce Ghost

Jediný automobil dokázal změnit průběh automobilové historie. Dnes tato legenda zažívá svou novou reinkarnaci. Rolls-Royce Motor Cars hrdě představuje sérii 35 kusů Rolls-Rolls Ghost modelového roku 2018, která vznikla jako pocta původnímu modelu Silver Ghost.

Historie

V roce 1904 spojili své síly průkopník motorismu, úspěšný podnikatel a neohrožený konstruktér, přičemž jejich společnou hnací silou byla touha uspět. O tři roky později jejich společný výtvor zaplnil hlavní stránky novin po celém světě. Těžko uvěřitelný výkon, který ve své době neměl obdoby, absolvovali ctihodní pánové Charles Rolls a Claude Johnson ve voze pojmenovaném „Silver Ghost“ sira Henryho Royce. Tento automobil ujel rekordní vzdálenost 23 127 km. Tato událost měla za úkol vytvořit historii automobilismu i luxusu a současně nastavit celosvětově uznávané měřítko v oblasti dokonalosti.

Šlo o dvanáctý vyrobený podvozek modelu 40/50 hp, na němž byla namontována cestovní karoserie Barker & Co 4/5, kterou si objednal Claude Johnson, tehdejší výkonný ředitel Rolls-Royce Limited. Tato karosářská varianta skvělým způsobem demonstrovala schopnosti značky Rolls-Royce. Nadpozemsky tichá jízda tohoto výjimečného automobilu a stříbrná barva se stříbrným kováním vedla Johnsona k rozhodnutí, aby tento konkrétní automobil vybral pro závodní účely. Odtud jméno „Silver Ghost“.

Rolls-Royce „Silver Ghost Collection“

Automobil Rolls-Royce v dnešní době představuje absolutní luxus, který je prostoupen historií a obestřen vzácností. Automobil kolekce Rolls-Royce Collection Car zosobňuje jedinečný talent týmu Rolls-Royce Bespoke Design, kdy každý kus je sběratelským originálem. Jde o budoucí klasiku, jejímž osudem je zářit na mezinárodních přehlídkách elegance Concours d’Elégance.

Soška Spirit of Ecstasy z ryzího stříbra, múza doprovázející všechny od roku 1911 vyrobené vozy, odkazuje na průkopnické dědictví předchůdce tohoto automobilu. Speciálně vytvořený punc AX201, registrační značka původního „Silver Ghostu“, bude vyražen Puncovním úřadem ve spodní části každé ze sošek, což je pocta, které se nedostane každému. Společně s puncem AX201, označením kvality a znaku příslušného městského Puncovního úřadu, se zde objeví druhý unikátní punc „RR“, tedy stejnojmenný znak automobilky, který zde slouží jako povinné označení výrobce a dokládá původ tohoto vozu.

Jedinečnost této kolekce představuje samo o sobě černě zlaté lemování spodní části sošky Spirit of Ecstasy. Vyznačuje se kladívkem rozklepaným měděným vykládáním, které je poctou mědi, jež se hojně používala v motorovém prostoru původního „Silver Ghostu“. Tvarovaná, vyklepávaná a texturovaná měď je vyzdobena nově navrženým puncem AX201.

Přední část vozu modelového roku 2018 je okamžitě rozpoznatelná jako jeden z 35 vozů této kolekce. Černě lakovaná maska chladiče napodobuje charakteristický černý chladič původního „Silver Ghostu“, zatímco kompletně leštěné středy kol s ozdobným nápisem „SILVER GHOST – SINCE 1907“, vyrytým na stříbrném podkladu, jsou odkazem na detaily původního automobilu.

Dalším odkazem na „Silver Ghost“ jsou hodiny, které jsou vyvedeny jako stříbrný ingot s vyrytým nápisem „Silver Ghost Since 1907“. Také tyto hodiny jsou ozdobeny charakteristickými puncovními znaky této kolekce. Krytí z ryzího stříbra nabízí dekorativní plochu, která připomíná originální přístroje modelu „Silver Ghost“.
Ozdobné kryty prahů dávají vyrytými slovy „Silver Ghost Collection – One of Thirty-Five“ hrdě najevo, že jde o výjimečný vůz a jeden z pouhých 35 vyrobených kusů. Deštníky Rolls-Royce, umístěné ve dveřích každého vozu, jsou zdobeny stříbrným lemováním a osazeny dřevěnou rukojetí Tudor Oak s otevřenými póry. Její konec je pak ozdoben rytinou, která demonstruje její jedinečný původ.

Prémiový infotainment

Tišší interiér představuje ideální prostor pro technologicky nejpokročilejší multimediální zábavní systém Rolls-Royce. Zcela nové multimediální rozhraní a větší displeje obrazovky pro cestující na zadních sedadlech jsou jen začátkem vylepšení, které Ghost v tomto roce přináší na poli palubní zábavy. Aby přispěl k pohodlnému prožitku, reaguje nový systém i na přirozenou řeč namísto předem definovaných povelů, zatímco navigace byla vylepšena o systém dopravních informací v reálném čase (Real Time Traffic Information) pro 32 zemí.

Zábava a komunikace je dále zdokonalena o přehrávač Blu-ray; příjem digitálního rádia ve více zemích, včetně satelitního vysílání Satellite Digital Audio Radio Service pro americký trh, nový ATM modul připojený ke standardní 4G LTE anténě, který podporuje výrazně rychlejší přenos dat; vylepšené propojení se systémy vozu prostřednictvím USB a HDMI, které také podporuje systém Miracast®, nebo tři sady sluchátek Kleer připojené prostřednictvím WiFi.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *