Categories: Hlavní stranaNovinky

V Hyundai si brzo nezatelefonujete

Každý občas telefonuje během řízení, Hyundai chce ale tomuto neukázněnému přístupu řidičů udělat přítrž. Pokud nebudeme používat funkci handsfree, tak si nezatelefonujeme.

Jednoduše řečeno auto bude telefon cíleně rušit. Signál bude rušen zejména v oblasti kolem volantu. Nastavit však bude možné i rušení signálu v celém vozu.
Systém prý dokáže detekovat přesnou polohu telefonu a tedy i toho, kdo z něj volá. Podle toho aktivuje nebo vyruší signál. V závislosti na rychlosti auta dokáže postupně vypínat i některé funkce telefonu, a nemusí jít zrovna jen o volání a SMS.

Dobrou zprávou je, že při důležitém hovoru (volající musí být uveden ve speciálním telefonním seznamu) bude možnost telefonovat. Otázkou ovšem zůstává, co na tuto technologii řeknou ostatní výrobci automobilové techniky a samotných telefonů.

Filip Suchomel

Recent Posts

Seznámení s novým Nissanem Qashqai: Google, ticho a alcantara na palubě

Třetí generace populárního crossoveru Nissan Qashqai se dočkala faceliftu. Novinka přijíždí hned s několika inovacemi.…

1 rokem ago

Videotest: MG ZS EV Excite 69,9 kWh 156 k (2024): Překvapí dojezdem

S MG ZS, typickým zástupcem městského crossoveru jsme se již potkali. tehdy se však pod…

1 rokem ago

Videotest: Toyota bZ4X Prestige 71 kWh 4×2: Elektrická prvotina

Značce Toyota nelze upřít, že uspěla ve světe hybridů, dělá je jednoduše špičkové. Aktuální trend,…

1 rokem ago

Videotest: Honda CR-V e:HEV AWD Advance: Hybrid nebo Plug-in hybrid?

Na trhu Honda uvedla již 6. generaci svého největšího SUV, CR-V. Zájemci mohou vybírat vždy…

1 rokem ago

Videotest: Mazda 3 e-Skyactiv-X 186: Auto bez chyby, motor prosím jiný

Na test přijel jeden z mála hatchbacků současnosti, Mazda 3. Trojka disponuje nezaměnitelným designem. Celá…

1 rokem ago

Videotest: Honda CR-V e:PHEV Advance Tech – Nikdy nebyla v lepší kondici

Japonská automobilka Honda představila šestou generaci svého největšího SUV, model CR-V.  Během týdenního testu jsme…

1 rokem ago